4’üncü kez TESK Başkanı seçilen Palandöken Urfa’yı yedekte bıraktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
4’üncü kez TESK Başkanı seçilen Palandöken Urfa’yı yedekte bıraktı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkanlığına mevcut başkan Bendevi Palandöken 4’üncü kez seçildi. Palandöken yeni yönetimde Şanlıurfa’ya yer vermezken, yedek üyeliğine seçilen Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay ise büyük zafer elde etmiş gibi tebrikleri kabul etmesi sosyal medyada tepkilere yol açtı.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun 21’inci Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Bendevi Palandöken yeniden TESK Genel Başkanlığı'na seçildi. Palandöken seçimde Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ve Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner ile yarıştı.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve çok sayıda davetlinin katılımı ile Ankara’da bir otelde gerçekleştirilen kongrede Genel Başkan Bendevi Palandöken kullanılan oyların 394’ünü aldı.Seçim sonucuna göre TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in listesi şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Mehmet Burhan Aksak, Fevzi Apaydın, Zekeriya Mutlu, Alican Ebedinoğlu, Adlıhan Dere, Şevket Keskin, Güven Aksoy, Bedir Limon, Abdülkadir Teksöz, Halil İbrahim Balcı, Talat Dinçer, Kadir Durmuş, Fehmi Erdem ve Ahmet Kuybu.
Denetim Kurulu Asil Üyeler: Bahamettin Öztürk, Ahmet Aydan, Şevket Memiler, Bayram Karakaş ve Doğan Ceylan.
BAKAY’IN YEDEK ZAFERİ
4’üncü kez seçilen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay’ asil yerine TESK’in Yönetim Kurulu Yedek Üye listeye yazdı. Şanlıurfa Odalar Birliği’nin 9 delegesi olamsına rağmen yeteri derecede çalışma yürütmediği ileri sürülen Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay ise yedek listeye girmesini büyük bir zafer olarak görüp sosyal medyada paylaşması tepkilere yol açtı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa’da baz istasyonundaki yangın paniğe yol açtıÖnceki Haber

Şanlıurfa’da baz istasyonundaki yangın p...

Şanlıurfa’da su borusu patladı, istinat duvarı çöktü: 1 işçi göçük altında kaldıSonraki Haber

Şanlıurfa’da su borusu patladı, istinat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar