Bakan Varank’ın açtığı ayakkabı fabrikası kapandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Varank’ın açtığı ayakkabı fabrikası kapandı

ŞANLIURFA’da geçen Haziran ayında Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen fabrika sesiz sedasız kapatıldı. Bir hafta ücretsiz izindeki yüzlerce işçi, gittikleri fabrikada makinelerin sökülüp işverenin ise maaşları ödemeden kaçtığını ileri sürdüler.
Şanlıurfa’da, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı himayesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Belediyesi’nin desteklediği proje ile Organize Sanayi Bölgesinde 67 milyon TL'lik destekle hayata geçirilen 5 projenin toplu açılış ve temel atma töreni Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışlarda ayakkabı fabrikasını gezip kadın işçilerle toplu fotoğraf çeken Varank fabrikanın bölgeye büyük katkı sağlayacağını açıklamıştı.
İŞÇİLER İZİNE GÖNDERİLİP MAKİNALAR SÖKÜLDÜ
Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ayakkabı fabrikasında çalışan işçiler taziye dolayısıyla bir haftalığına ücretsiz izine gönderildi. Pazartesi günü işyerine geçen işçiler, fabrikanın boşaltıp makinaların söküldüğünü işveren patronun ise kayıplara karıştığı görüntüsünü çekip sosyal medyada paylaştılar. Gördükleri manzara karşısında şok olan işçiler, alacaklarını almadan kaçan fabrika yetkililerine ulaşamadıklarını söyledi. İş yeri sahiplerinin taziyeleri olduğu için bir süredir fabrikaya gelmediği bilgisine inanmayan işçiler, “Bugün de kaçtıkları anlaşıldı. Makineler de yok ortada” dedi.
Mağdur olduklarını ileri süren işçiler, Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde basın açıklamasında bulundular. İşçiler adına açıklamada bulunan Mustafa Şimşek, “Fabrikanın Bizi ücretsiz izne çıkarıp fabrikayı boşaltmışlar. Hiçbir şekilde fabrika yönetimiyle iletişime geçemiyoruz. Yüzlerce işçi mağdur edildik. Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz. Yetkililer bize sahip çıkmalı” dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siverek Kaymakamlığı önünde çatışma!Önceki Haber

Siverek Kaymakamlığı önünde çatışma!

Şanlıurfa’da sahte rapor operasyonuna:7 gözaltıSonraki Haber

Şanlıurfa’da sahte rapor operasyonuna:7...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar