Davutoğlu ve Karamollaoğlu’ndan erken seçim çıkışı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Davutoğlu ve Karamollaoğlu’ndan erken seçim çıkışı!
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin güncel konularını istişare ettiklerini belirten liderler, 'Faydalı bir görüşme oldu. Ülkemizin önemli konuları hakkında görüşüp fikir alışverişinde bulunduk' dedi. Saadet lideri Karamollaoğlu, erken seçimin 2022 sonunda yapılmasının kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyet, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti. Gelecek Partisi Genel merkez binasında gerçekleşen ikili görüşmenin ardından Karamollaoğlu ile Davutoğlu kameraların karşısına geçti.

 

Aynı soruya Ahmet Davutoğlu, "Tek aday veya birçok aday" sorusu dinamik bir sürece karşılık bulmaz. Erken Cumhurbaşkanı adayı tartışması, Cumhur İttifakı'nın muhalefette bir ihtilaf körüklemesinin bir parçası. Günü geldiğinde bunları hepsi konuşulur. Açık olan gerçek, Türkiye'yi bugün çöküşe götüren iktidarın kalmasının bir anlamı yok." diye yanıtladı.

 

"ERDOĞAN'LA GÖRÜŞMEM DEMEMEK İÇİN ŞART KOŞTUM"

 

Temel Karamollaoğlu'nun açıkladığı Cumhur İttifakı'na katılma şartları konusuna yönelik soruya Saadet Partisi Genel Başkanı, "Geçtiğimiz yıllarda da aynı cevabı vermiştim. Biz Cumhur veya Millet ittifakı diye bir ayrım yapmıyoruz. Cumhur İttifakı bugüne kadar ki yanlışlarından döner, biz sizinle aynı fikirleri paylaşıyoruz derse, bunu da adaylarıyla ortaya koyarsa orada veya burada olmak mühim değil. Mühim olan prensiplerde ittifak edebilmek. Bunu keskince ifade etmek; "biz görüşmeyiz dememek için" böyle ifade ettim. Görüşürüz ama onların yanlışlarına destek verecek manasına gelecek hiçbir tavrı sergilemeyiz." diye konuştu.

 

"ERKEN SEÇİM 2022'DE"

 

" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olabilmesi 360 milletvekili gerekiyor bu görüşmede gündeme geldi mi?" şeklindeki soruya Karamollaoğlu, "Bu konu gündemimize gelmedi, gelmesine de ihtiyaç yok. Dediğiniz doğru Sayın Erdoğan'ın tekrar aday olabilmesi belli şartlara bağlı. Bunu yaparlar mı? Şu anda bilmiyoruz. Benim kanaatim, seçimlerin vaktinden önce yapılacağı yani 2022'nin sonunda doğru yapılır yönünde. Erdoğan'ın aday olmasına yönelik engeli nasıl aşarlar bunu da zaman gösterecek" ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa’da korkunç olay! Kendisini ağaca astıÖnceki Haber

Urfa’da korkunç olay! Kendisini ağaca as...

Urfalılar yine şaşırttı! Asfalt yola davullu zurnalı kutlamaSonraki Haber

Urfalılar yine şaşırttı! Asfalt yola dav...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar