Fuar’da başkanlar birbirlerini ağırlama yarışına girdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fuar’da başkanlar birbirlerini ağırlama yarışına girdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından düzenlenen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve kamu kurum kuruluşları tarafından desteklenen Bölgesel Kalkınma Yatırım İşbirliği Forum ve Fuarı’nda başkanlar birbirlerini ağırlamak için yarıştı.
Vatandaşların ilgisinin az olduğu fuarda başkanlar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu fotoğraf karesinde yer almak için kıyasıya mücadelede bulundu.

Şanlıurfa'ya gelen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, katıldığı Bölgesel Kalkınma Yatırım İşbirliği Forum ve Fuarı’nda Pandemi sonrası dönemde ekonomik gelişmenin iki boyutundan birinin dijitalleşme diğerinin ise tarım olduğunu söyledi. Kamu hizmetlerinden özel sektöre kadar her alanda dijitalleşmenin önem kazandığını belirten Yılmaz, önümüzdeki dönemde üzerinde düşünülmesi gereken konuların başında elektronik ticaret ve diğer boyutlarıyla dijital ticaret olduğunu ifade etti. Şanlıurfa'nın gelişiminde tarım ve tarıma dayalı sanayinin büyük önemi olduğunu ve bakanlığı döneminde bu alana GAP Bölge Kalkınma İdaresi aracılığıyla yapılan çalışmaları anımsatan Yılmaz, Güneydoğu Anadolu Projesi'nin yatırımları devam ederken sosyo ekonomik ve kültürel yönünün de sürdürüldüğüne işaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “Günümüz iş dünyasının vazgeçilmez unsuru girişimcilik. Girişimci olmayan ekonominin kesinlikle gücü olmaz. İşte tüm dünyaya bakın en güçlü ekonominin tümü bu şekilde. Hatta başka ülkenin girişimcisini herkes ithal eder durumda. Bugün ABD'ye bakıyoruz silikon vadisindekilerin yarısı ABD'nin dışında doğmuş. İşsizliğin çözümü burada, bugün Türkiye olarak 1 milyon 500 bin girişimcimiz var, yanında istihdam ettiğimiz kişi sayısı ne? Tam 15 milyon. Yani her bir yeni girişimci demek, 10 tane istihdam demek. Her sene 100 bin girişimci çıkarırsak ülkemizde işsizlik diye bir sorun kalmaz. Zaten bizim inancımızda ne diyor, 'insanın en hayırlısı, insanlara faydalı olandır' diyor. İnsanlara bugün en faydalı olacak iş bir kişiye AŞ ve iş vermektir. Onun için girişimcilik hayırlı bir iştir."
Yapılan konuşmaların ardından belediye, dernek ve bazı firmaların yer aldığı standı gezen protokol, birbirlerini ağırlamak için bölgelerine özgü yöresel yiyeceklerden ikramda bulundu. Fıstık, üzüm, incir, çiğköftenin ikram edildiği stantlarda başkanlar,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz’la aynı fotoğraf karesinde yer almak için kıyasıya yarışması dikkat çekti. Vatandaşların ilgisinin az olduğu fuar protokolün gitmesinin ardından sönük geçtiği görüldü.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa’da otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü öldüÖnceki Haber

Şanlıurfa’da otomobille çarpışan motosik...

Şanlıurfa’da, üzerine tiner dökülen Filistinli kız öldü, baba ve amcası gözaltına alındıSonraki Haber

Şanlıurfa’da, üzerine tiner dökülen Fili...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar