Şanlıurfa'da doktor masasında göbek bağı buldu, hastane bahçesine gömdü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa'da doktor masasında göbek bağı buldu, hastane bahçesine gömdü

Harran Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda görev yapan Dr. Mehmet Çakmak masasına kimin bıraktığını bilmediği yenidoğan bebeğe ait göbek bağı buldu. Çakmak 2,5 yıldır çantasında taşıdığı oğlunun göbek bağıyla birlikte gömdü.
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Dr. Mehmet Çakmak, pazartesi günü öğle arasından sonra odasına döndüğünde masasında peçete buldu. Peçeteyi açan Çakmak, içinde yeni doğmuş bebeğe ait göbek bağı buldu. Şaşkınlık yaşayan Çakmak, göbek bağının, çocuğunun doktor olmasını isteyen aile tarafından bırakıldığını düşündü. Bunun üzerine Çakmak, göbek bağını, tanımadığı bebeğin ailesinin isteğinin yerine gelmesi için hastanenin bahçesine gömmeye karar verdi. Çakmak, daha sonra hastane bahçesine gidip, 2,5 yıl önce dünyaya gelen oğlu Taha'nın da çantasında taşıdığı göbek bağını masasına bırakılan ile birlikte ağacın altına gömdü. Dr. Çakmak, göbek bağlarını tıp fakültesi bahçesine gömdüğü anları da cep telefonu kamerası ile çektirerek, sosyal medya hesabından paylaştı
ATMAYA KIYAMADIM, AĞACIN ALTINA GÖMDÜM
Sosyal medyada ilgi gören video sonrası açıklama yapan Dr. Mehmet Çakmak, meslek hayatında ilk kez böyle ilginç olayla karşılaştığını belirterek, "Poliklinik odasındaki masada yeni doğmuş bebeğin göbek bağını buldum. Göbek bağını peçete içinde masama kimin bıraktığını bilmiyorum. Göbek bağını muhtemelen bir anne batıl inanca uyarak çocuğu doktor olsun, diye masama bırakmıştır. Bu bir gelenektir ve herkes çocuğunun göbek bağını farklı yerlere bırakıyor. Ben de göbek bağını atmaya kıyamadım. Çocuğunun doktor olmasını isteyen annenin bıraktığı göbek bağını hastanenin bahçesindeki dut ağacının altına gömdüm" diye konuştu.
ÇOCUĞUMUN GÖBEK BAĞINI ÇANTAMDA TAŞIYORDUM
Kim tarafından bırakıldığını bilmediği göbek bağının yanına 2,5 yıl önce dünyaya gelen ve çantasında taşıdığı kendi oğlunun göbek bağını da gömdüğünü anlatan Çakmak, "2,5 yıl önce doğan çocuğumun göbek bağını çantamda taşıyordum. Bir yere gömmeye fırsatım olmadı. Masama bırakılan göbek bağının yanına kendi çocuğumun göbek bağını da gömdüm. Bölgede bu tür batıl inançlar var hatta muskalar ile çocuğun ameliyata alınmasını isteyen aileler oluyor. İnşallah hastane bahçesine gömdüğüm iki göbek bağının sahiplerinin kaderi güzel olur" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçakale, Prestij Caddesi’ne kavuşuyorÖnceki Haber

Akçakale, Prestij Caddesi’ne kavuşuyor

Şanlıurfa’da sahte altın imalatı operasyonuna: 14 gözaltıSonraki Haber

Şanlıurfa’da sahte altın imalatı operasy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar