Urfalı işletmelerin elektrik faturası isyanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfalı işletmelerin elektrik faturası isyanı
Şanlıurfa’da ‘kademeli tarife’ uygulamasına geçilmesiyle elektrik faturaları katlanan esnaf ve işletmelerin tepkisi sürüyor. 42 bin TL elektrik faturası gelen restoran işletmecisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Bilesin hayat yaşanmaz hale geldi" dedi.

Şanlıurfa’da ‘kademeli tarife’ uygulamasına geçilmesiyle elektrik faturaları katlanan esnaf ve işletmelerin tepkisi sürüyor. Pandemi döneminde yaşadıkları sıkıntılara ekonomik krizin eklendiğini ifade eden işletmeler, dövizdeki yükselişle zaten ‘zirve yapmış’ olan sorunlarına bir de elektrik faturalarının eklendiğini belirtiyor. Kentteki birçok konuk evi, otel, restoran gibi işletmeler katlanarak gelen elektrik faturalarından şikayetçi oldu.

42 BİN TL FATURA GELDİ

Urfa’da yüksek gelen elektrik faturasına isyan edenlerden biri de restoran işletmecisi Faruk Akbaş oldu. Akbaş, geçen ay 18 bin TL gelen elektrik faturasının bu ay 42 bin 33 TL geldiğini ifade etti.

Yüksek gelen faturayla ilgili sosyal medya hebasından bir paylaşım yapan Akbaş, şunları belirtti: 

“Geçen ay 18000 gelen elektrik faturamız hamdolsun 42000 tl gelmiş. Ha özür dilerim küsüratı da var, 42033 tl.

Sitem etme diyorlar elinle yaptın boynunla çek.

Bunun hiçbir izahı olamaz sn. @RTErdogan başkanım. Bilesin hayat yaşanmaz hale geldi.”

 

 

ŞESOB BAŞKANI DA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( ŞESOB) Başkanı  Mehmet  Şefik Bakay da elektrik faturalarına yansıtılan zam nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini kaydederek, zammın enflasyon oranında arttırılması gerektiğini açıklamıştı.

Bakay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Birliğimize bağlı bulunan tüm esnafımızın bizlere tepkisi Şanlıurfa’da elektrik faturalarının çok yüksek gelmesi şeklide. Bu yüzden esnafımızın taleplerini hükümetimizin de duyması, bu fiyatların düzeltilmesini istiyoruz. 300 lira gelen fatura şimdi 600-700 lira geliyor. Bu da esnafımız için çok yüksek rakamdır. Makul seviyeye gelmesini istiyoruz".


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Şanlıurfa’da terör operasyonu: 2 gözaltı!Önceki Haber

Şanlıurfa’da terör operasyonu: 2 gözaltı...

Urfa sınırında ‘şark çıbanı’ çalışmasıSonraki Haber

Urfa sınırında ‘şark çıbanı’ çalışması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar