Vali Şıldak’ın eğitim mesaisi bugün de sürdü;

Vali Şıldak’ın eğitim mesaisi bugün de sürdü

Vali Hasan Şıldak, cumartesi programını inşaat çalışmaları devam eden okulları inceleyerek tamamladı. Gün boyu üç farklı ilçede okul inşaatlarını inceleyen Vali Şıldak, “Fiziki iyileştirmede hedefimiz tekli eğitime geçerek dersliklerdeki öğrenci sayısını makul düzeylere çekmektir” dedi....

Şanlıurfa tarihinin en büyük eğitim yatırımlarının olduğu 2024 yılı içerisinde 20 okul inşaatının daha başlayacağı müjdesini veren Vali Hasan Şıldak, son iki yıl içerisinde toplamda 184 okulun tamamlanarak eğitime kazandırılmış olacağını ifade etti.

Gün içerisinde inşaat çalışmaları devam eden okullarda incelemelerde bulunan Vali Şıldak, Eyyübiye’de Gazi Ortaokulu, Haliliye’de Ahmet Yesevi Göbeklitepe İlkokulu ile Karaköprü’de Akpıyar Ortaokul – İlkokul ve Anaokulu kampüslerinde fiziki gerçekleşme çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Yoğun süren temaslarının ardından bir değerlendirme yapan Vali Şıldak, hedeflerinin ikili eğitimi sonlandırıp tekli eğitime geçerek Şanlıurfalı öğrencilerin daha makul sayıları içeren dersliklerde eğitim görmesini sağlamak olduğunu söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞANLIURFA EĞİTİMİNE TAM DESTEK

Vali Şıldak, tüm eğitim yatırımlarının takipçisi olmaya devam ettiklerinin altını çizerek özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il genelindeki eğitim çalışmalarına büyük destek verdiğini ifade etti.

 Vali Şıldak değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

“Eğitim konusu her zaman ifade ettiğimiz gibi Şanlıurfa’nın birinci önceliğidir. Çünkü 750 bin öğrenci ve 30 bini aşkın öğretmeni ve 2 bin 550’ye yakın okulun eğitim hizmeti verdiği bir ilde eğitim tabi ki en önemli sektör ve çalışma alanı bizler için. Bunun için temel altyapının takibi, okul yapımları, eksik olan derslik sayılarımızın tamamlanması, öğretmen açıklarımızın kapatılması ve eğitimle ilgili bütün standartların iyileştirilmesi konuları bizler için çok çok önemli. Bu konuda yine hükümetimizin ve bakanlıklarımızın büyük bir desteği var. İlimiz eğitim yatırımları anlamında adeta bir şantiye gibi. Son bir yıl içerisinde 35 okulumuzun yapımı tamamlandı ve bunların 18’i bilfiil eğitime kazandırıldı. 35 okulumuzla birlikte 572 derslik kazanmış olduk. Eğitimdeki derslik ve okul ihtiyacı sayımızı her gün daha da azaltarak yolumuza devam ediyoruz. Şu anda ise 129 okulumuz inşaat aşamasında, buna 35 okulumuzu da eklersek sayı 164 olarak kayıtlara geçiyor. Bu ilimize bin 699 derslik kazandırtacak. Pek çok yerde ikili eğitimi sonlandırıp tekli eğitime geçerek öğrencilerimizin daha makul sayıları içeren dersliklerde eğitim görmesini sağlayacağız. 2024 yılında da yine 20 okulumuzun daha inşaatının başlaması ile son 2 veya 2 buçuk yıl içerisinde toplamda 184 okulumuzu Şanlıurfa’ya kazandırmış oluyoruz. Şanlıurfa’daki eğitim hareketini Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) ile buluşturarak çok umut verici gelişmelerle çalışıyoruz”.

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum