Beyazgül'den Instagram hesabı ve borçlar hakkında açıklama;

Beyazgül'den Instagram hesabı ve borçlar hakkında açıklama

Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Instagram hesabının hacklendiğini ve Büyükşehir Belediye Başkanı yazısının bu nedenle değiştirilemediğini duyurdu. Beyazgül, sorunun en kısa sürede çözüleceğine inandığını belirtti. Beyazgül ayrıca, son günlerde belediye borçlarıyla ilgili yapılan asılsız iddialara da tekrar cevap verdi....

 

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül'den Instagram hesabı ve belediye borçları hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Beyazgül, Instagram hesabının hacklendiğini ve Büyükşehir Belediye Başkanı yazısının bu nedenle değiştirilemediğini duyurdu.

Beyazgül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “KIYMETLİ HEMŞERİLERİM INSTAGRAM HESABIMIN HACKLENMESİ DOLAYISIYLA ARAYÜZDEKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAZISINI DEĞİŞTİREMEDİK... BUNDAN DOLAYI SİZLERDEN ÖZÜR DİLERİM... İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BU PROBLEMİ ÇÖZECEĞİMİZE İNANIYORUM...

AYRICA SON GÜNLERDE BELEDİYE BORÇLARI İLE İLGİLİ YAPILAN ASILSIZ İDDİALARA KARŞI CEVABIMIZ AŞAĞIDADIR

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BORÇ MİKTARI İLE İLGİLİ KAMUOYUNA DUYURU

“Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Milyar TL borcu vardır” şeklinde ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik asılsız iddialardır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart 2024 tarihi itibari ile alacak- borç mahsubu yapıldıktan sonra toplam borcu 2.800.000.000 TL’dir. Belediyemizin bu borcu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne Hazine ve Maliye Bakanlığı ile İller Bankası’ndan gelen 4 aylık geliri ile karşılanabilecek miktardadır.

Bir kısmını bizim dönemimizde kazandırdığımız Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait gayrimenkullerin de değeri yaklaşık 15 milyar TL civarında olup, aldığımız araç iş makinası ve ekipmanların değeri ise 5 Milyar TL’dir.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün ise 31 Mart 2024 tarihi itibari borcu 3.300.000.000 TL’dir . Bunun

1.400. 000.000 TL’si Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine, 1.200.000.000 TL alt yapı nedeni ile ödemesi 2040 yılına kadar devam eden yurt dışı kredisidir. Kalan 700.000.000 TL kısmı suya bağlı enerji ve piyasalara olan borçlardır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin ise 31 Mart 2024 itibari ile alacak- borç mahsubu yapıldıktan sonra şirketlerin kârda olacağı görülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum