Şanlıurfa Muhakemat Müdürü Güzeloğlu’na önemli görev;

Şanlıurfa Muhakemat Müdürü Güzeloğlu’na önemli görev

Şanlıurfa Muhakemat Müdürü Av.Hüseyin Güzeloğlu, yaklaşık 5 bin Kamu Avukatının görev yaptığı TBB nezdindeki Kamu Avukatları Komisyon üyeliğine atandı....

Şanlıurfa Muhakemat Müdürü Av.Hüseyin Güzeloğlu, Türkiye Barolar Birliğinde (TBB) önemli bir göreve atandı.

Yaklaşık olarak 5 bin avukatın görev yaptığı TBB’de Kamu Avukatları Komisyon üyeliğine atandı.


AV. HÜSEYİN GÜZELOĞLU KİMDİR?

1966 yılında Ankara da doğan Av. Güzeloğlu 20 Yaşında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden başarı ile mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1988 yılında İngiltere de Anglo European School of English de yabancı dil kursuna katıldı.1989 yılında  Şanlıurfa Hazine Avukatlığına atanarak devlet memuriyetine başladı. 1993 yılında aynı il Muhakemat Müdürlüğüne getirildi.35 yıldan beri de bu görevi yürütmektedir.

Görev yaptığı süre zarfında  Şanlıurfa Valiliğinden Maliye Bakanlığından Milli Savunma Bakanlığından BAHUM dan çok sayıda TAKDİRNAME ve Teşekkür Belgesi aldı.

 

2005 yılında Yılın Bürokratı seçildi.

Şanlıurfa ve Belediyespor da uzun süre yöneticilik ve Basın sözcülüğü görevlerinde bulundu. Yine uzun yıllar Şanlıurfa İl Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptı. Halen İl Disiplin Kurulunda TFF temsilcisi olarak görev yapmaktadır.  Urfa da özellikle amatör sporun gelişmesine sunduğu katkılardan dolayı çok sayıda ödül ve plaket aldı.

Yerel ve ulusal dergilerde yayımlanmış çok sayıda makale ve yazıları bulunmaktadır.

1986 yılında Türk Parlamenter Birliğinin Üniversite öğrencileri arasında tertip ettiği Türk Demokrasisinde Siyasi Diyaloğ ve Sosyal Barış isimli Kompozisyon yarışmasında Türkiye 2. si Oldu.

Yine İstanbul Sanayi Odasının Kalkınma da Sanayinin Ö nemi adlı yarışmasında da Türkiye 2. Si oldu.

Şanlıurfa Baro yönetim Kurulu üyeliği ve TBB delegeliği görevlerinde de bulunan Av.GÜZELOĞLU emekli Vali Kadir Güzeloğlu nun oğlu eylemli Vali Hasan Basri Güzeloğlunun kardeşidir.

Evli ve 2 Avukat evladı bulunan Av.Hüseyin Güzeloğlu nun yayımlanma aşamasında olan sosyolojik bir araştırma ve çalışması bulunmaktadır.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum