Şanlıurfa’da berber ve kuaförler hangi gün kapalı olacak?;

Şanlıurfa’da berber ve kuaförler hangi gün kapalı olacak?

Şanlıurfa'daki berber, kuaför ve güzellik salonları için önemli bir gelişme yaşandı. Bugünden itibaren, bu işletmeler haftanın bir günü kapalı olacak. Hangi günün kapalı olacağı ise Şanlıurfa Valiliği tarafından sektörel yapı, işletme profili ve tüketici tercihlerini göz önünde bulundurarak belirlenecek....

Ticaret Bakanlığı'nın son dakika açıklamasına göre, berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin çoğunluğunu oluşturan sektör paydaşları tarafından yapılan talepler üzerine, 18 Ağustos 2022 tarihinde ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olma uygulaması getirilmişti. Ancak, devam eden süreçte yapılan değerlendirmeler sonucunda, bu uygulama 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek şekilde revize edildi.

Valilikler tarafından belirlenecek günlerde kapalı olmaması gereken işletmelerin denetimi Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak ve bu kurallara uymayanlar için idari yaptırımlar uygulanacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar yer aldı:

Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve İşletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütülmüş olup gelinen noktada bu çalışmalar tamamlanmıştır.

Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Ticaret Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.

HANGİ GÜN KAPALI OLACAK?

Şanlıurfa'daki berber, kuaför ve güzellik salonları için önemli bir gelişme yaşandı. 1 Temmuz 2024'ten itibaren, bu işletmeler haftanın bir günü kapalı olacak. Hangi günün kapalı olacağı ise Şanlıurfa Valiliği tarafından sektörel yapı, işletme profili ve tüketici tercihlerini göz önünde bulundurarak belirlenecek.

 

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum