Yabir’den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı;

Yabir’den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülkadir Yabir, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklamasında, deprem felaketinde hayatını kaybeden 448 sağlık çalışanına Allah’tan rahmet dileyerek, “Fedakarlıkları, alın terleri, mücadeleleri, canlarını ortaya koyarak çalışmaları, sağlık çalışanlarının nasıl bir hizmet verdiklerinin açık bir göstergesidir” ifadesini kullandı....

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülkadir Yabir, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklama yaptı.

Yabir, açıklamasında, her türlü zorlu şartta canla başla çalışan sağlık çalışanlarının toplumun sağlığı için birçok fedakarlıkta bulunduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Her türlü zorlu şartta canla başla çalışan isimsiz kahramanlarımız, toplumun sağlığı için;

Uykusundan vazgeçti.

Çocuğundan vazgeçti.

Ailesinden vazgeçti.

Canından vazgeçti.

Ama amacı insanı yaşatmak olan kutsal mesleğinden asla vazgeçmedi.

Şiddet görürken vazgeçmedi.

Selde vazgeçmedi.

Yangında vazgeçmedi.

Pandemide vazgeçmedi.

Depremde vazgeçmedi.

Hemşiresinden doktoruna, 112 çalışanından tıbbi sekreterine, teknikerinden hizmetlisine vefakar ve cefakar sağlık çalışanlarının tamamı, vazifelerini büyük bir sorumluluk ve çok yüce bir kutsiyetle yerine getirmektedir.”

Sağlık ordusunun, ülkenin ve milletin en karanlık günlerinde; fedakarlıklarıyla, özverileriyle ve vicdanlarıyla her zaman insanlara umut olduğunu belirten Yabir, bu umudu, en son yaşanan depremlerde yine gördüklerini kaydetti. Yabir, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yaşanan büyük yıkımda, tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir sorumlulukla ve insanüstü bir çabayla yaraları sarmaya çalıştı. Enkazın başında, sahra hastanelerinde, köy köy, mahalle mahalle insanımıza şifa dağıttı.

Tüm Türkiye’ye büyük acı yaşatan depremlerde, sağlık camiası olarak büyük kayıp yaşadık. Yüzyılın felaketinde hayatını kaybeden 448 sağlık çalışanımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun.

Fedakarlıkları, alın terleri, mücadeleleri, canlarını ortaya koyarak çalışmaları, sağlık çalışanlarının nasıl bir hizmet verdiklerinin açık bir göstergesidir.

Bu nedenle diyoruz ki sağlık çalışanlarımız dün olduğu gibi bugün de yarın da insanımızın umududur.

Her türlü zorlu şartta, mesleğini büyük bir özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarının bu 14 Mart’ta tek sevinci, sağlıkla uğurladıklarının YÜZÜNDEKİ GÜLÜMSEMEDİR!”.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum