Hemşirelerin günlerini kutladılar;

Hemşirelerin günlerini kutladılar

Şanlıurfa’da 12 Mayıs Hemşireler Günü ve Hemşirelik Haftası nedeniyle düzenlenen programda sağlık hekimleri birer konuşma yaparak, hemşirelerin günlerini kutladı. Programda, meslekte 25 yılını tamamlayan sağlık çalışanlarına plaket verildi....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen kutlama programına; Şanlıurfa eski İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa İl Sağlık Müdür vekili Öğr. Üyesi Dr. Faruk Günak, hizmet başkanları, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.


Açılış konuşmalarını yapan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Ceylan Gür, “Tüm bu zorlu süreçlerde fedakârca çalışan meslektaşlarıma gösterdikleri özveri ve bizlere verdikleri destek için teşekkür ederim. 12 Mayıs Hemşireler gününü kutlar, tüm sağlık çalışanları arkadaşlarıma, meslek hayatları boyunca başarılar dilerim” dedi.


KAYA, HEMŞİRELERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim Doç. Dr. Bedri Caner Kaya,
6 Şubat tarihli deprem ve arkasından ilimizde yaşanan sel felaketi sonrası zorlu süreçlerden geçtik. Bu dönem içinde camiamızın birçok üyesini belki de kaybettik. Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Bu önemli günün düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 12 Mayıs hemşireler günümüz kutlu ve mutlu geçmesini diliyorum” ifadesini kullandı.

Şanlıurfa eski İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm,12 Mayıs Hemşireler Gününüzü de canı gönülden tebrik ediyorum. Pandemide, depremde, selde siz çalışma arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.12 Mayıs Hemşireler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.


GÜNAK: HEMŞİRELİK BİR SANATTIR

Dünya Hemşireler Günü ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Öğr. Üyesi Dr. Faruk Günak ise, “Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Sağlık hizmetlerinin herkes için eşit ulaşabilir ve sürekli olması ancak iyi bir ekip çalışmasıyla oluşturulabilir. Bu ekip içinde çok önemli bir işlevi olan hemşirelik aynı zamanda bir bilimdir. Çünkü sanatların en güzeli olan insanı sevmeyi gerektirir.” Hemşirelik bir sanattır. Hastanın gözündeki ışığı görmek, teşekkürü tevazuuyla kabul etmektir. Onun adına en iyiyi dilemek ve bunun için çaba sarf etmektir.

Bu duygularla ‘önce insan’ diyerek halka ve insanlığa hizmeti şiar edinmiş, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün fedakâr, cefakâr hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutlayarak meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Program sonunda meslekte 25 yılını doldurmuş sağlık çalışanlarına plaket ve çiçek verildi.

Program sağlık çalışanlarına verilen kokteyl ile son buldu.

BİHA

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum