Bakan Bozdağ İnce'nin istifasını "kumpas" olarak değerlendirdi;

Bakan Bozdağ İnce'nin istifasını "kumpas" olarak değerlendirdi

Haliliye’ye bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde bir seçim irtibat bürosu açılışına katılan Adalet Bakanı Bozdağ, yaptığı konuşmada Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından geri çekilmesine değindi ve bunun İnce’ye kurulmuş bir kumpas olduğunu belirtti. Bakan Bozdağ, “Bu alçaklığa cevap vermek, bunları alçalta alçalta sandığın dibine gömmek bizim işimiz” dedi....

Adalet Bakanı ve  Şanlıurfa Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ, seçim çalışmaları kapsamında Haliliye bağlı Paşabağı Mahallesi'nde bulunan seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı.

Burada yaptığı konuşmadan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesi üzerinde duran Bakan Bozdağ, Muharrem İnce’ye bir kumpas kurulduğunu ve İnce’nin üzerine gidilerek istifa ettirildiğini belirtti.


BOZDAĞ: BUNLARI ALÇATA ALÇATA SANDIĞIN DİBİNE GÖMMEK BİZİM İŞİMİZ

Bakan Bozdağ siyaseti dizayn etmeye çalışan ve iftira atanların seçim günü gereken cevabı alacağını söyleyerek, konuşmasında şunları ifade etti:

“Bu alçaklığa cevap vermek, bunları alçalta alçalta sandığın dibine gömmek bizim işimiz. Siz kimsiniz? Siz kimden hangi gücü alıyorsunuz da bu ülkenin siyasetçilerine geri adım attırma cüreti gösteriyorsunuz? Onların karşısında dimdik duran anlayışı Cumhurbaşkanımız temsil ediyor. Seçim sonrasında, iftira atanlar, iftiradan medet umanlar, 'Yine Erdoğan kazandı' demek zorunda kalacaktır".


“İNCE’YE KARŞI AHLAKSIZ, HUKUKSUZ VE KİRLİ BİR KUMPAS GÖRÜYORUZ”

"Seçim yaklaştıkça bütün kirli işler ortaya çıkıyor” diyen Bakan Bozdağ, “Bunların bütün hedefi Cumhurbaşkanımıza kaybettirmek ve onların yönetebileceğine inandıklarını Kılıçdaroğlu'nu kazandırmaktır. Bu oyunları içerisinde 'ye karşı ahlaksız, hukuksuz ve kirli bir ince kumpası, ince ince işleyip nasıl ortaya çıkardıklarını hep beraber görüyoruz” ifadelerini kullandı.


“HADİSE BÜTÜN BOYUTLARIYLA HUKUK İÇİNDE TAHKİKAT DERİNELEŞTİRİLEREK SÜRDÜRÜLECEKTİR”

 Muharrem İnce’nin “Bunlar iftiradır, böyle bir şey yok, bunları yapanlar FETÖ'cülerdir” sözlerini hatırlatan Bakan Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu hadise bütün boyutlarıyla hukuk içinde ve hukuka uygun biçimde adli olarak da tahkikat derinleştirilerek sürdürülecektir. Bu iftiraları kimler yapıyorsa onlar tespit edilip yargının önüne çıkarılacaktır. Bir cumhurbaşkanı adayına itibar suikastı, siyasi cellatlık yapıyorlar, bel altından vuruyorlar. İftiralardan medet umuyorlar. Müfteriler de açıklıyor nasıl yaptıklarını, iftiraya uğrayan da açıklıyor ama bu açıklamaları hiç görmemiş, duymamış gibi Sayın Kılıçdaroğlu başka adres gösteriyor” diye konuştu.


“MERHUM BAYKAL’A, MHP’Lİ KİMİ SİYASETÇİLERE, CUMHURBAŞKANIMIZA YAPTILAR BU ALÇAKLIĞI”

Bakan Bozdağ kaset iddiaları ile ilgili Deniz Baykal olayına dikkat çekerek, “Merhum Baykal'a yaptılar bu gayri hukuki, gayri ahlaki kaset kumpasını. 'li kimi siyasetçilere yaptılar bu alçaklığı. Cumhurbaşkanımıza yaptılar bu alçaklığı. Şimdi Sayın İnce'ye yapıyorlar bu alçaklığı. Bu alçaklığa cevap vermek, bunları alçalta alçalta sandığın dibine gömmek bizim işimiz. Sayın Akşener'e bir şekilde geri adım attırdılar. Sayın İnce'nin üzerine giderek, saldırarak, iftiralarla geri adım attırdılar” dedi.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum