Eyyübiye’deki;

Eyyübiye’deki

Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın en genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye’de yaşayan gençler, açılışı yapılacak Süleymanşah Gençlik Merkezi’nde bilim, teknoloji, sanat, spor ve eğitim dâhil onlarca alanda yeniliklerle buluşacak. Merkezin açılışı ile ilgili olarak Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, en geç bir ay içerisinde burayı ilçe gençliğinin hizmetine sunacaklarını açıkladı....

Belediye Meclis Üyeleri İzzet Çiftçi ve İ. Halil Güneş ile birlikte yapımı tamamlanan ve tefrişatı devam eden Süleymanşah Gençlik Merkezi’ni ziyaret edip incelemelerde bulunan Başkan Mehmet Kuş, seçildikleri günden itibaren verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 

Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin açılışının, yaşanan deprem ve sel felaketleri nedeniyle bir süre aksadığını anımsatan Başkan Kuş, “Şu anda çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam ediyor. Kısmet olursa gelecek ay içerisinde Eyyübiyeli evlatlarımızla birlikte inşallah Süleymanşah Gençlik Merkezi’mizin açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Başkanlığı süresince Eyyübiye’ye kitap otakları ve eğitim merkezleri kazandırdıklarını kaydeden Başkan Mehmet Kuş, bir aya kadar açılışını gerçekleştirecekleri Süleymanşah Gençlik Merkezi içerisinde hem kız hem erkek öğrenciler için etüt merkezleri, üniversiteye hazırlanan gençler için sınav hazırlık merkezinin de yer alacağını söyledi. Süleymanşah Gençlik Merkezi sayesinde, Eyyübiyeli gençlerin dünyanın neresine giderse gitsin son sistem teknolojilerden haberdar olacağını, gelişmeleri yakından takip edebileceğini belirten Başkan Kuş,  Süleymanşah Gençlik Merkezi’nde son teknolojik cihazların yer aldığı bilim merkezi, teknoloji atölyeleri, sanal gerçeklik ve bilişim sınıfları gibi onlarca farklı ayrıntının yer alacağını söyledi.

 

Eyyübiye’nin on binlerce gencinin dar gelirli ailelerin çocukları olduğunu anımsatan Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi İzzet Çiftçi ise, gençlerin Eyyübiye Belediyesi’nin açtığı sınav hazırlık merkezinde üniversiteye hazırlanma şansı yakaladığını, bu gibi eğitim merkezlerinin büyük gayret ve fedakârlıklarla oluşturulduğunu söyledi.

 

Eyyübiye Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin, her şeyin en iyisine layık olan Eyyübiye gençlerine hizmet etmek için inşa edildiğini ve açılışına sayılı günler kaldığını dile getiren Çiftçi, “Bu gayret ve fedakârlıklarından dolayı başta, Başkanımız Mehmet Kuş olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

      

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum