Birecik Kaymakamlığı'ndan işçi maaşları iddialarıyla ilgili açıklama geldi;

Birecik Kaymakamlığı'ndan işçi maaşları iddialarıyla ilgili açıklama geldi

Birecik Kaymakamlığı ilçedeki bazı fabrikalarda çalışan işçilerin maaş kartlarına el konularak asgari ücretin altında çalıştırıldıklarına dair iddialarla ilgili bir açıklama yayımlayarak, kendilerine herhangi bir şikayet başvurusunun olmadığını bildirdi....

Birecik Kaymakamlığı  ilçedeki bazı fabrikalarda çalışan işçilerin maaş kartlarına el konularak asgari ücretin altında çalıştırıldıklarına dair iddialarla ilgili bir açıklama yayımladı.

Kaymakamlık açıklamasında, dün bazı sosyal medya hesapları üzerinde yapılan paylaşımlarda ilçede isim belirtilmeden bazı fabrikların işçilerin maaş kartlarına el koydukları ve onları asgari ücretin altında çalıştırdıkları iddialarına yer verildiğini hatırlattı.

İddialarla ilgili kaymakamlığa ve Birecik Sosyal Güvenlik Merkezi’ne herhangi bir şikayet başvurusunun yapılmadığı ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“8 Haziran 2023 günü bazı sosyal medya paylaşımlarında ilçemizde isim belirtilmeden bazı fabrikaların işçilerin maaş kartlarına el koyarak asgari ücrein altında çalıştırdığına dair iddialar yer almıştır.

İddialarla ilgili olaral Kaymakamlığımıza ve Birecik Sosyal Güvenlik Merkezimize herhangi bir şikâyet başvurusu yapılmamıştır.

İşçiler tarafından ücretin eksik yatırılması, elden alınması iler ilgili şikâyet/ihbar olması halinde Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğünce,

İşçinin SGK priminin eksik ödenmesi yada hiç ödenmemesi ile ilgili şikyet/ihbar olması halinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce en ağır yasal ve idari işlemler yapılmaktadır.”

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum