Okul kıyafetlerinde değişiklik yapılmayacak;

Okul kıyafetlerinde değişiklik yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim dönemi için tedbirleri açıkladı. 11 Eylül'de başlayacak eğitim yılında 'velilere maddi külfet oluşturmamak için' denilerek kıyafetlerin değiştirilmemesi istendi. Depremzede öğrencilere kontenjan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında da devam edecek....

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılındaki tedbirlere ilişkin genelgesini illere gönderdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla illere gönderilen genelgeye göre, yeni eğitim ve öğretim yılı 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak.

Genelgeye göre, okul aile birlikleri kararıyla daha önceden belirlenen kıyafetler tercih edilecek ve velilere maddi külfet oluşturmamak için zaruret hali dışında değişikliğe gidilmeyecek.

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE KONTENJAN DEVAM EDECEK

Genelgenin deprem bölgesini ilgilendiren bölümlerine göre, afet bölgesindeki illerde resmi ve özel okullarda 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine yönelik öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla Bakanlık tarafından hazırlanan program, 11 Eylül-6 Ekim 2023 tarihleri arasında eğitim ve öğretim faaliyetleriyle beraber uygulanacak.

Deprem bölgesindeki illerde ortaöğretim düzeyinde eğitim gören öğrencilerin, ülke genelinde eğitime erişimlerinin üst seviyede sağlanabilmesi adına, ülke genelindeki okullara yerleştirilmeleri 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında da devam edecek.

BİHA

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum