Urfa’da bazı kaymakamlar değişti;

Urfa’da bazı kaymakamlar değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla çok sayıda vali yardımcısı ve kaymakamın görev yeri değişti. Şanlıurfa’da da bazı kaymakamların görev yerleri değişti....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararları Resmi Gazete'nin yeni sayısında yayımlandı. 

Çok sayıda vali yardımcısı ve kaymakamın görev yeri değiştirilirken, Şanlıurfa’da da 8 kaymakamın görev yapacağı yerler değişti.

Atama kararlarına göre, Siverek Kaymakamlığına, Uşak - Banaz Kaymakamı Musa Aydemir atandı. Önceki Kaymakam Aziz Gölbaşı ise Nevşehir - Avanos Kaymakamlığına atandı. Gölbaşı, 2021 yılında Hakkari Vali Yardımcılığından gelmişti.

Viranşehir Kaymakamlığına, Tunceli - Çemişgezek Kaymakamı Önder Koç atandı. Önceki Kaymakam Önder Çengel ise Afyon - Sandıklı Kaymakamlığına atandı. Çengel, 2021 yılında Tekman Kaymakamlığından gelmişti.

Hilvan Kaymakamlığına, Kars - Digor Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş atandı. Önceki Kaymakam Coşkun Doğan ise Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine getirildi. Doğan, 2020 yılında Derebucak Kaymakamlığından gelmişti.

Eyyübiye Kaymakamlığına, Kahramanmaraş Pazarcık Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı atandı. Önceki Kaymakam Kudret Kurnaz ise İzmir-Gaziemir Kaymakamlığına atandı. Kurnaz, 2021 yılında Vezirköprü Kaymakamlığından gelmişti.

Birecik Kaymakamlığına Bitlis Güroymak Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu atandı. Önceki Kaymakam Kadir Duman ise Tekirdağ-Ergene Kaymakamlığına atandı. Duman, 2020 yılında Muş Vali Yardımcılığından gelmişti.

Bozova Kaymakamlığına, Hatay Kumlu Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt atandı. Önceki Kaymakam Akın Oruç ise Iğdır Vali Yardımcılığına atandı. Oruç, 2020 yılında Çamaş Kaymakamlığından gelmişti.

Akçakale Kaymakamlığına, Hatay Vali Yardımcısı Onur Şan atandı. Önceki Kaymakam Oltan Bayraktar ise Elazığ Vali Yardımcılığına atandı.

Suruç Kaymakamlığına, Batman Vali Yardımcısı İbrahim Güneş atandı. Önceki Kaymakam Kenan Aktaş, Muğla-Ortaca Kaymakamlığına atandı.

Öte yandan Şanlıurfa’da görev yapan Sivas Kangal Kaymakamı Ahmet Fatih Sungur’un Şanlıurfa Vali Yardımcılığına ataması yapıldı.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum