Şanlıurfalılar Filistin için yürüdü;

Şanlıurfalılar Filistin için yürüdü

Şanlıurfa Filistin’e Destek Platformu tarafından düzenlenen “Şanlıurfa’dan Şanlı Direnişe Bin Selam” yürüyüşüne yağmur, çamur ve soğuğa rağmen binlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlar tekbir getirerek, İsrail aleyhine sloganlar attı....

 

Şanlıurfa Filistin’e Destek Platformu tarafından düzenlenen “Şanlıurfa’dan Şanlı Direnişe Bin Selam” yürüyüşüne yağmur, çamur ve soğuğa rağmen binlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlar tekbir getirerek, İsrail aleyhine sloganlar attı.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıların başladığı günden beri Urfa’da, protestolar devam ediyor.

Filistin’e Destek Platformu tarafından düzenlenen “Şanlıurfa’dan Şanlı Direnişe Bin Selam” yürüyüşüne yağmur, çamur ve soğuğa rağmen binlerce vatandaş katıldı. Filistin’e destek İsrail’e lanet sloganlarının atıldığı yürüyüş Ali Şelli Parkı’dan başlayıp Rabia Meydanı’nda son buldu.

Yürüyüşe on binlerce vatandaş katılırken, Gazze’de hayatını kaybeden çocukları anmak ve İsrail’in yaptığı çocuk katliamlarını göz önüne sermek için kefenlenmiş oyuncak bebekleri ile İsrail aleyhine sloganlar atıldı.

Yürüyüşe, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, STK başkanları, HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, MHP Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu, Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hidayet Baysal ve on binlerce vatandaş katıldı.

Yürüyüşten önce okunan duanın ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, tarafından basın açıklaması yapıldı.

Yalçın’dan sonra, Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kısa bir konuşma yaptı.

Yürüyüş sonun Diyanet İşleri Başkan Yardımcısını duası ile son buldu.

BİHA 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum