HRÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya geldi;

HRÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya geldi

Harran Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinin beklenti ve taleplerini karşılayabilme adına üniversite yönetimi tarafından bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi....

Harran Üniversitesinde öğrenci kulüplerinin daha etkin ve verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet İlyas, Genel Sekreter Zübeyir Zorlu, Sağlık, Kültür, Spor ile Öğrenci İşleri Daire Başkanları, öğrenci kulüp ve topluluklarının akademik danışmanları, kulüp başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Birlikte öğle yemeğinin yenilmesinin ardından öğrencilerin tek tek görüş ve önerilerini dinleyerek sorularını yanıtlayan Harran Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, öğrencilerin taleplerini tek tek not aldı. Sorunların çözümünde birlikte hareket edilmesi gerekliliğini vurgulayan Güllüoğlu, öğrenci odaklı bir eğitim ve öğretimin gerekli olduğuna değinerek, öğrencilerden alınan öneri, istek ve tavsiyeleri değerlendireceklerini ve görüşlerden faydalanacaklarını belirtti.

Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu: “Üniversite yönetimi olarak öğrencilerimizin eğitimlerinin yanı sıra, ders dışı gelişimlerine katkıda bulunacak bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere büyük önem veriyoruz. Harran Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan 54 öğrenci kulübünün eğitim-öğretim yılı boyunca sağlıklı ve organize bir şekilde faaliyetlerini yürütebilmeleri için yönetim olarak her daim yanlarında olduğumuzu ve desteklerimizin devam edeceğini vurgulamak istiyorum. Öğrenci odaklı bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz. Kararlarımızı birlikte alalım. Birlikte alacağımız kararların en doğru olacağına inanıyorum. Bu birliktelik Üniversitemizi daha da iyi yerlere taşıyacaktır" diye konuştu.

Osmanbey Yerleşkesi Merkezi Yemekhanede yapılan toplantıda, kulüplerin faaliyetlerinin işleyişi hakkında bilgiler verildi ve katılımcıların talepleri alınarak soruları cevaplandırıldı. Harran Üniversitesi oryantasyon etkinliği haftasında stant açan kulüplere teşekkür belgesi verilmesinin ardından etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BİHA 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum