Vali Ayhan’dan Miraç Kandili mesajı;

Vali Ayhan’dan Miraç Kandili mesajı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Bu mübarek gecenin bütün dünya insanlığına barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.” ifadesini kullandı....

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

 Vali Ayhan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 “Birçok hikmeti, rahmeti, mağfireti ve bereketi kendisinde barındıran bir Miraç Kandili’ne daha erişmenin sevincini tüm islam âlemi olarak gönlümüzde duyuyoruz. 

 Recep ayının 27. gecesine denk gelen Miraç Kandili; Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in, Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya geçişini, oradan da göğe yükselerek Yüce Allah'ın huzuruna çıkışını temsil etmektedir.

 Miraç Kandili; dinimizde kutsal olan diğer kandillerdeki gibi birliğimizi perçinleyen, toplumumuzun manevi birliğinin güçlenmesine vesile olan, paylaşmanın, bölüşmenin daha da anlam kazandığı mübarek gecelerden biridir. 

 Kandillerin kendileri zaten başlı başına derin anlamlar taşımaktayken, depremin bizlere yaşattığı bu zorlu günler sebebiyle, taşıdığı manası bizler için daha da derinleşmiştir. 6 Şubat 2023 Pazartesi sabahından beri bütün milletimiz belki de hiç tanımadığı şehirlerde, hiç tanımadığı “kardeşlerine” yardım edebilmek adına büyük bir özveriyle çabalıyorlar. Birlik olmanın, beraberlik duygusuyla çabalamanın anlamını bizler böyle günlerde daha da iyi anlıyoruz. Ne mutlu ki bizler, kardeşlik bağları demir gibi güçlü bir milletin evlatlarıyız…

 Bizlerin ve var olan her şeyin yaratıcısı olan Yüce Allah’a daha da derinden şükretme imkânı bulacağımız, yaklaşık on gündür büyük acılarla yoğrulan ve buz kesen kalbimizi bir nebze onun huzurunda yumuşatacağımız bir geceye eriştik. Sığınacağımız, yardım dileyeceğimiz başka hiç kimsemiz yok. Milletimiz için, elemli kalplerimiz için, bütün gayretimizle yanlarında olmaya çalıştığımız kardeşlerimiz için ellerimizi Allah’a açıp ondan yardım dileme zamanı bugün... Çünkü ondan başka bize yardım edebilecek kimse yoktur.

 En içten duygu ve düşüncelerimle başta Şanlıurfalı hemşehrilerimiz olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm islam âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin bütün dünya insanlığına barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Yaşadığımız depremde hayatlarını kaybeden bütün yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah, hiç kimseye bir daha böyle acılı günler yaşatmasın İnşallah”

 BİHA


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum