Şanlıurfalıların yakından tanıdığı Mehmet Can Hallaç Adıyaman’da aday oluyor;

Şanlıurfalıların yakından tanıdığı Mehmet Can Hallaç Adıyaman’da aday oluyor

Şanlıurfa’da birçok kurumda müdürlük görevi yapan ve son olarak Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yapan Mehmet Can Hallaç'ın AK Parti Adıyaman Kahta Belediye Başkan adayı olacağı öğrenildi....

Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti Belediye Başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor.

Dün Şanlıurfa’da aday tanıtım toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Adıyaman’a giderek kentteki adaylarını açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adıyaman’da aday göstereceği isimler arasında Şanlıurfalıların yakından tanıdığı bir isim de bulunuyor.

Şanlıurfa’da birçok kurum ve kuruluşta müdürlük görevi yapan ve son olarak Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yapan Mehmet Can Hallaç'ın, AK Parti’den Adıyaman Kahta Belediye Başkan adayı olacağı öğrenildi.

 

MEHMET CAN HALLAÇ KİMDİR?

1965 Adıyaman/Kahta doğumlu olan M. Can HALLAÇ 1989 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. 1991-1992 yılları arasında bir yıl İngiltere’de The University of Bolton’da Endüstriyel Eğitim Konusunda eğitim aldı. 1996 yılında Ulaşım Konusunda The University Of Birmingham’da Yüksek Lisansını tamamladı. 1996-1997 yılları arasında The University of Leesd’ te Ulaşım konusunda eğitim aldı ve araştırmalar yaptı.

2001 yılına kadar Harran Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Üniversitede çalıştığı yıllarda Ulaşım Mühendisliği derslerini verdi.

2001-2005 yılları arasında Şanlıurfa Belediyesinde çalıştı. Çalıştığı dönemlerde hibe ve kredili altyapı projelerin koordinatörlüğünü ve teknik konularda Başkan Danışmanlığını yaptı. 2005-2008 yılları arasında Gaziantep Büyükşehir Beldeyesinde Çalıştı. Gaziulaş A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Ulaşım Daire Başkanlığı yaptı. 2008-2014 yılları arasında Şanlıurfa Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yaptı. 2014-2016 yılları arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BELSAN A.Ş. de Genel Müdürlük yaptı. 2016 yılından itibaren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Hallaç Daire Başkanlığı görevi yaparken emekli olup kendi memleketi olan Kahta'ya yerleşti. Çok iyi derece İngilizce bilen M. Can Hallaç 3 çocuk babasıdır.

BİHA


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum