HRÜ uluslararası öğrenci yerleştirme sonuçları açıklandı;

HRÜ uluslararası öğrenci yerleştirme sonuçları açıklandı

Harran Üniversitesi'nde 2023-2024 akademik yılı güz döneminde öğrenim görmeye başlayacak uluslararası öğrenciler için yerleştirme sonuçları açıklandı....

Yurt dışından öğrenci kontenjanları kapsamında Harran Üniversitesi’nde (HRÜ) ön lisans veya lisans öğrenimi yapmak isteyen adayların yerleştirme işlemleri otomasyon sistemiyle Osmanbey Yerleşkesi Rektörlük Makamında gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi’nin yabancı öğrenciler tarafından yoğun şekilde tercih edilmesinin, uluslararası tanınırlık açısından büyük önem taşıdığını belirten Rektör Prof.Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, şunları kaydetti:

Bugün yabancı öğrenci sınavı sonuçlarına yönelik öğrencilerimizin üniversitemize yerleşme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu konuda otomasyon sisteminden yararlanıyoruz. İşlemler otomatik sistem üzerinden gerçekleşecek.  Üniversitemizde 873 kontenjanımız bulunmaktadır. Üniversitemizin öğrencisi olmak için 53 farklı uyruktan 3164 adaydan oluşan bir başvuru oldu. Üniversitemiz büyümeye devam ediyor hem yabancı uyruklu öğrencilerimiz hem de ülkemizde yaptığımız üniversite sınavımızın sonuçlarına göre hızlı bir şekilde büyüyen bir üniversite haline gelmiş bulunmaktayız. Üniversitemizin başarı çıtasını daha yükseğe taşımak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Emeği geçen başta Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Prof. Dr. Hüsamettin Bulut ve Koordinatör Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Rejhan Rahman olmak üzere Üniversitemiz öğrenci işleri personelimize teşekkür ediyorum. Bu konuda büyük emek sarf ettiler. Şehrimize ve üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerin hem yüzyüze hem de online kayıt imkânından faydalanabileceklerini belirten Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof.Dr. Hüsamettin Bulut ise “Lisans ve ön lisans programlarına 53 farklı uyruktan 3164 aday başvuru yapmıştır.  Harran Üniversitesi Online Merkezi Yerleştirme Sistemiyle 32 farklı uyruktan 795 uluslararası öğrenci yerleşmiştir.  Yerleşen adaylar Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü web sayfasında ilan edilen bilgiler doğrultusunda online ve kesin kayıt tarihlerinde kaydını yapmaları gerekmektedir. Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüzün internet sitesinde öğrencilerimizin yerleşme takvimine göre ne yapmaları gerektiği nasıl işlemler ve yapabilecekleri sitemizde mevcuttur. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİHA

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum